SKELBIMAI | NAUJIENOS | RENGINIAI | ALBUMAS | VIDEO

APIE MUS

ISTORIJA

KOLEKTYVAS

SKYRIAI

KONTAKTAI

STOJANTIESIEMS

MOKYTOJAMS

PARAMA 2%


ISTORIJA

Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, įsikūrusi Algirdo gatvės 23 name, buvo įsteigta 1968 m. rugsėjo 1 d. Iki 2005 m. ji vadinosi Vilniaus 4-oji muzikos mokykla. Mokykla gyvuoja jau 49 metus. Ji tuometinės LTSR Valstybinės konservatorijos pedagoginės praktikos kabineto vedėjo Alberto Piličiausko iniciatyva buvo įsteigta kaip studentų praktikos bazė. Pirmaisiais metais buvo priimta 60 vaikų mokytis groti fortepijonu, akordeonu ir styginiais instrumentais. Pedagoginę praktiką kuravo konservatorijos dėstytojai E.Ignatonis, G.Želvys, A.Gricius.

Nuo pat savo gyvavimo pradžios mokykla siekė aukšto profesionalumo. Tradicija buvo tapę parodomieji mokinių koncertai konservatorijos didžiojoje salėje. Mokyklos chorui yra dirigavęs kompozitorius Konradas Kaveckas, 1971 m. mūsų mokykloje koncertavo pats Balys Dvarionas.

Pirmuoju mokyklos direktoriumi buvo paskirtas Vladas Kazakevičius, o 1971 m jį pakeitė Irena Ribokienė. Tais pačiais metais mokykla atsiskyrė nuo konservatorijos ir pradėjo veikti savarankiškai, nors dar daug metų studentai čia atlikdavo pedagoginę praktiką.

1973 m. mokyklai ėmė vadovauti Vaclovas Girčys, kurio rūpesčiu 1978 m. buvo atlikta pastato rekonstrukcija. Pristačius ketvirtą aukštą, buvo įrengta didžioji salė, kuri atvėrė galimybes organizuoti didelius renginius, pasikviesti koncertuoti žinomus atlikėjus.

Nuo 1981 m. mokyklai vadovauja direktorius Stasys Strička. Jis ir jo pavaduotoja ugdymui Daina Rakšnienė laikosi nuostatos, kad mokyklos ir jos kiekvieno pedagogo svarbiausias uždavinys yra mokiniams suteiktas muzikavimo džiaugsmas, todėl skatina mokytojus dirbti ne tik profesionaliai, bet ir ieškoti naujų darbo formų, kurios atitiktų laikmečio reikalavimus ir pasikeitusius mokinių poreikius. Mokykla nuolat gražėja, nes pastaruoju metu mokyklos administracija skiria ypač daug dėmesio pastato renovacijai ir interjerui atnaujinti.


© VILNIAUS ALGIRDO MUZIKOS MOKYKLA 2006-2017 | redaktorius