2018-04-09

Fortepijono

Metodinės grupės pirmininkės: Violeta Česaitienė ir Virgilija Kirnaitė.

Fortepijono metodinė grupė – pati gausiausia mokykloje. Bemaž 300 jaunųjų pianistų ugdo 25 aukštos kvalifikacijos mokytojai. Visų jų  darbą koordinuoja dvi metodinės grupės pirmininkės. Kiekviena klasė turi paskirtą mokytoją kuratorę, kuri stebi mokinių akademinius atsiskaitymus.

Fortepijono pamokos individualios, todėl mokytojai turi galimybę labai gerai pažinti kiekvieną mokinį, parinkti kūrinius, atsižvelgdami į kiekvieno vaiko poreikius, galimybes, temperamentą.  Mokydami grojimo meno, muzikos suvokimo, mokytojai ugdo ir vaikų vidinį pasaulį, turi didelę įtaką formuojant jų asmenybes.

Visi mūsų mokiniai turi galimybę pasirodyti scenoje, nes organizuojame daug koncertų, festivalių, konkursų. Mokiniai atlieka įvairių epochų ir stilių muziką – nuo senovės meistrų ir klasikos iki džiazo ir populiarių  melodijų. Jaunieji pianistai ypač mėgsta muzikuoti fortepijonu duetu ir ansambliuose su kitais instrumentais. Patys gabiausi ir darbščiausi jaunieji pianistai ne kartą dalyvavo ir pelnė laureatų diplomus Vilniaus, respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose.

Kai kurie mokiniai drovisi, nepageidauja ar nebūna pasirengę groti scenoje, tačiau jau pats mokymosi groti fortepijonu procesas teikia didžiulę naudą, nes vystomas mąstymo ir reakcijos greitis, judesių koordinacija, dėmesio koncentracija, ugdomi jausmai ir vaizduotė, darbštumas, kantrybė ir atkaklumas. Visos šios savybės vėliau gyvenime labai praverčia.

M. Schmitz „Metas atostogauti“
Atlieka Grytė Samoškaitė, Kornelija Zakažauskaitė, I kl.
ir tėtis Žydrūnas,
mokytoja V. Česaitienė, 2015 m.
W. A. Mozart Fantazija d-moll
Atlieka Andrejus Savčenko, VII kl., mokytoja M. Daujotaitė,
2015 m.