2018-03-18

Nuotraukos

2022-2023 m.m.  2021-2022 m.m.  2020-2021 m.m.   2019-2020 m.m.  2018-2019 m.m.  2017-2018 m.m.

Dalinamės akimirkomis iš nuostabios 2023 m. Rugsėjo 1-osios šventės!
Puikus koncertas, pilna salė klausytojų, aplodismentai, didelis būrys pirmokėlių – ko daugiau reikia tokią gražią dieną? Linkime įdomių, sėkmingų ir muzikos garsais pripildytų naujų mokslo metų!

 
 
 
 
 
 

Praėjus mūsų mokyklos vasaros stovyklai „Išbandykime, kad suprastume. Mes mėgstame muzikuoti su gamta 2023!“, vis dar gyvename nepamirštamomis akimirkomis ir laukiame 2024 metų vasaros! Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei, šokių studijai „Dosado“, Merkinės jaunimo etnokultūros klubui „Kukumbalis“, studijai „Art&Soul“, sodybos „Dzūkijos perlas“ komandai! Dėkojame vadovėms L.Tomkevičienei ir M. Uleckienei, mokytojams N. Augustauskienei, G. Černiūtei, M. Pleitaitei, G. Tatlauskaitei, V. Jakštienei, I. Daniuliui, M. Urbonui, V. Ruzgiui ir V. Umbrasui! Už per keturias dienas pasiektus puikius muzikos atlikimo rezultatus esame dėkingi jums – Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokiniai! 

Džiaugiamės puikiu mūsų muzikos mokyklos 55 metų jubiliejaus koncertu „Gimtadienio šventė“, kuris vyko gegužės 28 d., šv. Kotrynos bažnyčioje! Koncerto metu skambėjo mokyklos solistų, įvairių ansamblių, jaunučių ir jaunių chorų, akordeonų orkestro ir kamerinio styginių instrumentų orkestro atliekami kūriniai. Scenoje kartu muzikavo buvę ir esami mokiniai bei mokytojai, Koncerte svečiavosi garbingi svečiai iš Vilniaus miesto savivaldybės, jį vedė mūsų mokyklos mokytojai Austėja Lukaitė ir Povilas Meškėla. Didžiuojamės atlikėjais, kurie profesionaliu muzikavimu sukūrė šventinę nuotaiką! Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio koncerto įgyvendinimo.
 

Gegužės 26 d. Didžiojoje salėje šventėme Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos 55 metų gimtadienio šventę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gegužės 20 d. Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos fortepijono dalyko mokytojos Margaritos Daujotaitės  auklėtiniai koncertavo puošnioje Jašiūnų dvaro rūmų salėje. Dalyvavo mokytojų Mildos Pleitaitės, Jelenos Alymovos ir Rolando Vilio mokiniai.
 
 
 
 
 
 
 
 
Tradicinis, jau 21-ąjį kartą organizuojamas festivalis „Šeimyninio muzikavimo džiaugsmas“ vyko mūsų mokyklos Didžiojoje salėje ir buvo skirtas tarptautinei Šeimos dienai. Ji minima gegužės 15-tą ir prasmingai įsiterpia tarp Motinos ir Tėvo dienų. Šiemet festivalis buvo dedikuotas ir mūsų mokyklos įkūrimo 55-ių metų sukakčiai. „Šeimyninio muzikavimo džiaugsmas“ jau tapo kasmetine džiugia pavasario švente, atspindinčia išskirtinį mūsų mokyklos veidą, nes visi jos darbuotojai stengiasi, kad mokiniai čia jaustųsi kaip jaukiuose šeimos namuose. Festivalyje susirinko patys brangiausi vieni kitiems žmonės – vaikai su tėveliais, močiutės, seneliai, giminės, draugai, mokiniai ir mokytojai.
 
Dalinamės akimirkomis iš šių metų gegužės 11 dieną mokykloje vykusio solinio ir ansamblinio dainavimo metodinės grupės koncerto „Sveikinu mamą“.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Gegužės 10-os vakaras sukvietė chorinės muzikos mylėtojus į Didžiąją salę. Tai buvo ypatinga proga – chorinio dainavimo metodinė grupė švenčia 45-ąjį gimtadienį. Skambėjo dainos, atliekamos nuo pačių mažiausiųjų iki jaunių chorų, scenoje pasirodė net 7 kolektyvai. Džiaugėmės sulaukę buvusių absolventų, o jų per tuos metus baigė virš 450. Ypatingais plojimais buvo sutikti skyrių įkūrę ir ilgai jame dirbę mokytojai. Smalsu buvo išgirsti mokytojų P. Puošiūno ir B. Misiūnienės prisiminimus, pirmosios laidos absolvento A. Baltušio įspūdžius. Linkime sėkmės visiems atlikėjams, ilgų gyvenimo metų mieliems mokytojams ir dar ne kartą sutikti baigusius absolventus mūsų koncertuose! 
 
Dalinamės akimirkomis iš pučiamųjų instrumentų metodinės grupės pirmų ir antrų klasių mokinių koncerto „Tau, mamyte!“, kuris vyko Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos Didžiojoje salėje gegužės 4 dieną.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dalinamės akimirkomis iš šių metų gegužės 3 dieną vykusio mūsų mokyklos tautinių muzikos instrumentų metodinės grupės antrų – septintų klasių mokinių pjesės atlikimo konkurso!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Balandžio 30 d. Trakų Vokės dvare jau antrą kartą vyko akordeono metodinės grupės organizuojamas festivalis–koncertas „AccoDay 2023“, skirtas pasaulinei akordeono dienai paminėti! Šiais metais jis buvo skirtas ir mokyklos jubiliejiniams metams pažymėti. Renginyje dalyvavo akordeono dalyko solistai, ansambliai, akordeonininkų orkestras bei mišrūs ansambliai, kuriuose grojo ir kitų metodinių grupių mokiniai. Džiaugiamės mūsų mokinių pasirodymu pilnutėlėje salėje ir tikimės, kad šis festivalis kiekvienam dalyviui leido pasisemti kūrybinės ir pozityvios energijos, suteikė muzikavimo džiaugsmą bei įkvėpimą toliau populiarinti šį instrumentą.
 
Balandžio 27 d. Didžiojoje salėje vyko fortepijono metodinės grupės 55 metų Jubiliejinis koncertas! Jubiliejinio vakaro metu džiaugėmės, kad per visus 55-erius metus mokiniai aktyviai koncertavo, muzikavo, dalyvavo ir buvo puikiai įvertinti įvairiuose festivaliuose bei konkursuose. Renginyje dalyvavo ir maži, ir dideli pianistai, įnešė žavesio ir koncertą paįvairino mišrūs ansambliai. Koncertą vainikavo saksofonų, fortepijono ir mušamųjų ansamblis, atlikęs M. Vaitkevičiaus kūrinį „Senieji Vilniaus stogai“.
 
 
Balandžio 22 d. mūsų mokyklos Didžiojoje salėje, skleidžiantis melodingai muzikai ir turtingam kino vaizdų pasauliui, ryškiai suskambėjo mokyklos organizuojamas II-asis respublikinis muzikos edukacinis projektas – festivalis „Garso takelis“! Labai džiaugiamės, kad šiemet festivalis pritraukė išties gausų būrį kino muzikos mylėtojų! Mokykloje svečiavosi mokiniai ir mokytojai iš Elektrėnų meno mokyklos, Kauno, Alytaus, Šalčininkų r. Jašiūnų muzikos mokyklų, Vilniaus muzikos mokyklų – „Lyra“, „Ugnelė“, Broniaus Jonušo muzikos mokyklos ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos.
 
 
 
Balandžio 21 dienos pavakarę Antro instrumento metodinės grupės mokiniai ir mokytojai tradiciškai rinkosi į muzikos mokyklos Didžiąją salę. Koncerte „Groju, ką noriu – 2“  jaunieji muzikantai skambino mielus širdžiai kūrinius, dalinosi savo mintimis, patirtimis, kurios aplankė mokantis vieną ar kitą muzikos kompoziciją. Jaudino ne tik mokinių nuoširdus skambinimas fortepijonu,  bet ir  kūrybiškumas, savitumas, minčių drąsa.
 
 
 
 
 
Balandžio 19 d. mūsų mokyklos Didžiojoje salėje vyko atvirų durų dienos koncertas „Sveiki atvykę“, kuriame muzikavo mažiausieji mūsų mokyklos mokiniai.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dalinamės akimirkomis iš balandžio 6 d. vykusių „Netradicinės ugdymo dienos“ užsiėmimų! Netradicinio ugdymo dienoje mokiniai mokėsi Renesanso epochos šokių žingsnelių, teatrą pažino žaisdami, išbandė Lotynų Amerikos instrumentus, stebėjo mokslinį spalvos fiziologinio poveikio žmogaus organizmui eksperimentą, tapo miuziklo artistais ir atliko parengtas užduotis apie džiazą. „Diskusijų klube“ visi dalinosi patirtais įspūdžiais. Šią neįprastą dieną mokykloje tvyrojo pakili nuotaika ir lengvas šurmulys, džiugino spindinčios vaikų akys. Dėkojame mokytojai Margaritai Daujotaitei už puikaus ir įdomaus renginio organizavimą.
 
 
Dalinamės akimirkomis iš balandžio 5 d., mūsų mokyklos Didžiojoje salėje vykusio projekto „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“ koncerto! Dėkojame Gabrieliui Vageliui, „Vaikų linijai“, Grigiškių meno mokyklai, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklai „Liepaitės“, Broniaus Jonušo muzikos mokyklai, Rokiškio jaunimo centrui ir Vilniaus moksleivių kūrybos ir mokymo centrui! Mūsų renginiu pasidalino „Švietimo naujienos“.

 

 
 
 

Dalinamės akimirkomis iš kovo 24 d. vykusios „Etiudų šventės“, kurioje pirštelius miklino ir puikia nuotaika dalinosi fortepijono metodinės grupės 3 ir 4 klasės mokiniai. Šventę – konkursą organizavo mokytojos Justė Šablinskaitė-Sokalska, Daiva Tareilytė-Juškienė ir Marina Bidlauskienė. Dėkojame atlikėjams už puikius pasirodymus ir mokytojoms už gražų renginį!

 
 
 
 
 

Kovo 21 d. mokyklos didžiojoje  salėje įvyko edukacinis koncertas „Klasicizmo epochos atgarsiai“.  Fortepijono metodinės grupės 6 klasės mokiniai skambino sudėtingesnių muzikos formų kūrinius – divertismentą, sonatinas, sonatas, rondo. Muzikos teorijos metodinės grupės mokytoja Brigita Jurkonytė kartu su auklėtinėmis Elze Čebatariūnaite ir Patricija Linkevičiūte praturtino koncertą įdomiais muzikos istorijos faktais, puikiai parinkta vaizdo medžiaga.

 

 
 

Vilniaus Algirdo m. m. jaunių choras „Gaida“ XI-ame Tarptautiniame Gdansko chorų festivalyje laimėjo auksinį diplomą, aukso medalį ir festivalio auksinę taurę, skirtą muzikaliausiam festivalio chorui! Festivalis vyko Gdanske, Lenkijoje, 2023 m. kovo 17-19 dienomis. Pasirodymus vertino garbinga komisija: Vytautas Miškinis (Lietuva), Rihards Dubra (Latvija), Susanne Faatz (Vokietija), Paweł Łukaszewski (Lenkija), Mariusz Mróz (Lenkija). Festivalyje dalyvavo chorai iš Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Islandijos, Vokietijos, Slovėnijos. Džiaugiamės jaunių choru „Gaida“, jo vadove L. Tomkevičiene, chormeistere M. Uleckiene, koncertmeistere N. Šiliūte!

2023 m. Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai koncertavo Lietuvos Respublikos Seime! Koncerte „Švenčiame Lietuvą“ skambėjo įvairūs lietuvių kompozitorių kūriniai, kuriuos atliko choras „Ri dig do“, smuikininkių ir birbynininkų duetai, mišrūs ansambliai. Koncertą vedė Meda Gutauskaitė. Didžiuojamės mokiniais ir mokytojais! 

 
 
 
 
 

Kovo 9 d., vyko Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertas „Minime Nepriklausomybę“! Koncertas buvo neįprastas – skambėjo ne tik muzika, bet buvo galima išvysti ir šokius, kuriuos šoko Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus liaudiškų šokių ansamblio „Nemunėlis“ jaunuolių grupė, kuriai vadovauja S. Skardžiuvienė. Džiaugiamės, kad koncertuose sulaukiame daug žiūrovų ir aplodismentų, kad mūsų mokyklą aplanko svečiai! Dėkojame koncerto vedėjams Margaritai Gustytei ir Lukui Lengveniui bei juos paruošusiai mokytojai V. Butkauskienei. Kartu puoselėkime meilę muzikai, bendruomeniškumą ir, žinoma, Lietuvos Nepriklausomybę!

Šurmuliuojant „Kaziukui“ jau 20-ą kartą Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje vyko nuostabi ir džiugi kamerinių ansamblių šventė „Muzikuokime drauge“! Kiekvienais metais iš visos Lietuvos atvyksta nuostabiausi ir įvairiausi vaikų ansambliai. Šiemet festivalyje dalyvavo 50 ansamblių, muzikavo 134 vaikai, kuriuos paruošė 70 mokytojų. Už nuostabaus renginio idėją ir organizavimą esame dėkingi mokytojoms Zojai Šablinskienei, Justei Šablinskaitei-Sokalskai ir visus šiuos metus lydinčiai kūrybingai renginio vedėjai mokytojai Violetai Butkauskienei!

 

Kovo 1 d. vyko koncertas „Žemė kėlė žolę“, skirtas kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės kūrybai! Salėje šurmuliavo koncertų išsiilgę tėveliai, nekantriai laukę savo atžalų pasirodymo. Scenoje muzikavo visi mokyklos chorai, mažieji dainorėliai, solistai, kanklininkės, pianistai, fleitistė ir smuikininkės. N. Sinkevičiūtės repertuaras stebino originalia melodika, liaudies dainos puoselėjimu, vaidybos ir įsijautimo reikalaujančiais kūriniais. Kompozitorė pasakojo apie muzikės kelią, kūrybos atradimus, poetinio teksto paieškas. Koncertą vainikavo kūrinys „Trys prisilietimai prie M.K. Čiurlionio“, kurį atliko kamerinis styginių orkestras ir M. Jokubauskaitė. Dėkojame atlikėjams ir juos paruošusiems mokytojams!

Vasario 24 d. vyko fortepijono metod. gr. V kl. mokinių ir jų draugų koncertas „Iš Baroko muzikos lobyno…“. Skambėjo J. S. Bacho, K. Ph. E. Bacho, F. A. Boieldieu, T. Albinoni, D. Zipoli, D. Skarlati, J. Pachelbelio ir J. Hässlerio kūriniai. Šeškinės pradinės mokyklos šokių kolektyvas „Arcus“ (vad. D. Bagdonienė) supažindino publiką su grakščia renesanso choreografija ir senoviniais kostiumais. Dėkojame organizatoriams – mokytojams A. Liasienei, B.Jurkonytei, J. Alymovai, T. Alymovai, A. Rakšniui, V. Čojienei, atlikėjams bei jų mokytojams už nuoširdų muzikavimą.

Vasario 21 d. mūsų muzikos mokyklos mokiniai koncertavo tarptautiniame festivalyje „Svajonės sparnai“, kuris vyko Vilniuje esančiame Ukrainos centre! Pasak organizatorių, šis festivalis yra galimybė atkreipti dėmesį į meno ir vaikų kūrybiškumo svarbą karo metais bei parodyti, kaip per vaikų kūrybiškumą stiprinami tarpkultūriniai ryšiai tarp Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos. Koncerte buvo galima išgirsti ne tik mūsų mokinių atliekamą muziką, bet ir ukrainietiškų, lenkiškų dainų, išvysti tautinius lenkų šokius ir modernius ukrainiečių teatrinius – muzikinius pasirodymus. Dėkojame atlikėjams, jų mokytojams ir kolektyvų vadovams už nuoširdų ir profesionalų muzikavimą ir organizatoriams už kvietimą!

Sausio 27 d. Trakų Vokės dvare vyko respublikinio muzikos edukacinio festivalio „Garsų pasauliai – Pasaulio šokių ritmu“ II renginys! Širdingai dėkojame visiems, kartu kūrusiems gražią ir įsimintiną muzikos ir šokio šventę – Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriui, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklai, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklai bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklai. Džiaugiamės mokytojomis, įgyvendinusiomis šį festivalį – V. Pečiukonyte, V. Česaitiene, D. Tareilyte-Juškiene. Renginį vainikavo turininga ekskursija po Trakų Vokės dvaro rūmų menes ir rūsius. Be galo džiaugiamės gyvomis menų, žinių, kultūros patirtimis, o ypač žmogiškąja bendryste.

Algirdo muzikos mokyklos koncerto „Kalėdos per pasaulį“! proga į mūsų mokyklos Didžiąją salę susirinko gausus būrys žiūrovų, tarp kurių mūsų mokyklos koncerto klausėsi ir Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. Koncerto tema – skrydis aplink pasaulį, tad muzikos dėka aplankėme net 18 skirtingų šalių! Jame skambėjo 25 mūsų mokinių ir mokytojų profesionaliai atlikti kūriniai. Buvo galima išgirsti įvairių sudėčių ansamblius, chorus ir orkestrus. Kūrinius palydėjo trumpi pasakojimai apie skirtingų šalių žiemos švenčių tradicijas. Dėkojame visiems už nuostabią šventę!

 

Gruodžio 2 d. III fortepijoninės muzikos festivalyje „Žymių kompozitorių fortepijoninė muzika nuo baroko iki XX a. vidurio“ muzikavo fortepijono metodinės grupės ir chorinio dainavimo – fortepijono dalyko metodinės grupės mokiniai. Pradžioje klausytojams muzikinį sveikinimą padovanojo styginių instrumentų orkestras (vad. M. Jankūnas) kartu su solistu Jonu Kryžanausku (mokyt. V. Česaitienė). Šiemet už ryškiausius pasirodymus mokiniams buvo skiriamos nominacijos. Jų pasirodymus vertino mokytojos V. Kirnaitė, V. Česaitienė ir M. Bidlauskienė. Pabaigoje renginio organizatorės I. Naujikaite ir S. Bulygo pakvietė mokinius sudalyvauti viktorinoje apie žymius kompozitorius.

Šių metų lapkričio 25 d. mokykloje vyko edukacinio projekto-konkurso „Muzikos spalvos“ Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos trečiųjų klasių mokinių muzikinių mįslių koncertas “Kaip pavadinčiau aš?”. Jame išgirdome trisdešimt muzikinių pasirodymų-mįslių, o pavadinimus joms išradingai kūrė solfedžio mokinių kūrybinės grupės.

 

 

 

Lapkričio 23 d. mūsų mokykloje vyko konferencija „Pasidalinkime gerąja patirtimi su bendrojo lavinimo muzikos mokytojais“. Mūsų mokyklos mokytoja I. Račkauskienė pristatė įvairius būdus, kaip galima dirbti su pradedančiais choristais, B. Jurkonytė pateikė augmentuotos realybės programų ir interaktyvių klausimynų pavyzdžių, V. Jakštienė aptarė interaktyvios lentos svarbą ir pateikė pamokos pavyzdį tema „Muzikos instrumentai“, viešnia K. Karnaševičienė pasidalino ritmo mokymo idėjomis, M. Pleitaitė apžvelgė
M. K. Čiurlionį per kūrybiškumo prizmę. Dėkojame organizatoriams, lektoriams ir visiems susirinkusiems paklausyti konferencijos!

Spalio 12 d. 2021-2022 mokslo metų ketvirtokams buvo įteikti IV kl. baigimo pažymėjimai. Jie ne tik atsiėmė pažymėjimus, bet ir muzikavo scenoje! Džiaugiamės puikiais R. Savickio (mokyt. A. Liasienė), S. Zykutės (mokyt. V. Mikuckis),
E. Zykutės (mokyt. E. Juciūtė), A. Filistovič (mokyt.
I. Banevičiūtė, konc. V. Pečiukonytė) ir M. Mažulytės (mokyt.
J. Stumbrienė, konc. J. Suchanovas) pasirodymais!
Linkime neprarasti žingeidumo muzikai ir meilės muzikavimui!

 

Spalio 5 d. šventėme Tarptautinę mokytojų dieną bei sveikinome 2021-2022 mokslo metų laureatus, jų mokytojus ir koncertmeisterius! Koncerto pradžioje skambėjo jaunių choro „Gaida“ (vad. L. Tomkevičienė, konc. Liudmila Šapošnikova) atliekama A. Noviko daina „Kelias į mokyklą“,
o po šios dainos sceną užvaldė mokyklos mokytojai!
S. Vaitkevičiūtė, V. Pečiukonytė, J. Kazakevičiūtė,
M. Pivoriūnaitė, A. Lukaitė, G. Tatlauskaitė, J. Suchanovas,
M. Čepaitė, M. Sereika, I. Daniulis klausytojams padovanojo puikų ir profesionalų koncertą. 

Didžiuojamės savo mokyklos mokiniais ir mokytojais!

 

Spalio 1 d. mūsų mokyklos Didžiojoje salėje pirmą kartą skambėjo muzika, skirta Tarptautinei senjorų dienai! Ir anksčiau bendradarbiavome su senjorų bendruomenėmis, bet dar niekada nerengėme koncerto šiai progai. Kruopščiai atrinkta koncerto programa džiugino svečius, senjorai džiaugėsi puikiu mokinių muzikavimu. Akordeonu pagrojo mūsų mokyklos senjoras S. Strička, dainas dainavo ir svečiai – Naujininkų bočių ansamblis „Tautinės raiškos sambūris“ (vad. L. Pamerneckis) ir Naujamiesčio bočių ansamblis „Vaivora“ (vad. R. Jurgaitienė). Po koncerto senjorai sugužėjo į mokyklos antro aukšto foje, kurioje vaišinosi arbata ir mokyklos kolektyvo keptais gardžiais pyragais. 

Rugsėjo 1-ąją dieną į mūsų mokyklą susirinko gausus mokinių, jų tėvelių ir mokytojų būrys!
Didžiojoje salėje mokiniai ir tėveliai išgirdo mūsų mokyklos mokinių pasirodymus, buvo supažindinti su naudinga informacija, kuri pravers mokantis mūsų mokykloje, o po koncerto visi sugužėjo į klases susitikti su savo naujais mokytojais.

 
 

2022 m. rugpjūčio 14-19 dienomis Varėnos rajono sodyboje „Dzūkijos Perlas“ vyko stovykla „Išbandykime, kad suprastume“. Joje dalyvavo 86 V-VII klasių mokiniai, muzikuojantys mokyklos ansambliuose, choruose ir orkestruose. Kiekviena diena buvo pripildyta įdomių veiklų – mokiniai grojo ir dainavo, mankštinosi, žaidė krepšinį, šoko, mokėsi plaukti, šnekučiavosi, šiltais vakarais žiūrėjo kino filmus po žvaigždėmis. Dėkojame organizatoriams, mokytojams ir mokiniams už puikiai praleistą laiką! Nekantraudami laukiame kitų metų susitikimo stovykloje!