2018-03-18

Nuotraukos

2022-2023 m.m.  2021-2022 m.m.  2020-2021 m.m.   2019-2020 m.m.  2018-2019 m.m.  2017-2018 m.m.

Kovo 9 d., vyko Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos koncertas „Minime Nepriklausomybę“! Koncertas buvo neįprastas – skambėjo ne tik muzika, bet buvo galima išvysti ir šokius, kuriuos šoko Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus liaudiškų šokių ansamblio „Nemunėlis“ jaunuolių grupė, kuriai vadovauja S. Skardžiuvienė. Džiaugiamės, kad koncertuose sulaukiame daug žiūrovų ir aplodismentų, kad mūsų mokyklą aplanko svečiai! Dėkojame koncerto vedėjams Margaritai Gustytei ir Lukui Lengveniui bei juos paruošusiai mokytojai V. Butkauskienei. Kartu puoselėkime meilę muzikai, bendruomeniškumą ir, žinoma, Lietuvos Nepriklausomybę!

Šurmuliuojant „Kaziukui“ jau 20-ą kartą Vilniaus Algirdo muzikos mokykloje vyko nuostabi ir džiugi kamerinių ansamblių šventė „Muzikuokime drauge“! Kiekvienais metais iš visos Lietuvos atvyksta nuostabiausi ir įvairiausi vaikų ansambliai. Šiemet festivalyje dalyvavo 50 ansamblių, muzikavo 134 vaikai, kuriuos paruošė 70 mokytojų. Už nuostabaus renginio idėją ir organizavimą esame dėkingi mokytojoms Zojai Šablinskienei, Justei Šablinskaitei-Sokalskai ir visus šiuos metus lydinčiai kūrybingai renginio vedėjai mokytojai Violetai Butkauskienei!

 

Kovo 1 d. vyko koncertas „Žemė kėlė žolę“, skirtas kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės kūrybai! Salėje šurmuliavo koncertų išsiilgę tėveliai, nekantriai laukę savo atžalų pasirodymo. Scenoje muzikavo visi mokyklos chorai, mažieji dainorėliai, solistai, kanklininkės, pianistai, fleitistė ir smuikininkės. N. Sinkevičiūtės repertuaras stebino originalia melodika, liaudies dainos puoselėjimu, vaidybos ir įsijautimo reikalaujančiais kūriniais. Kompozitorė pasakojo apie muzikės kelią, kūrybos atradimus, poetinio teksto paieškas. Koncertą vainikavo kūrinys „Trys prisilietimai prie M.K. Čiurlionio“, kurį atliko kamerinis styginių orkestras ir M. Jokubauskaitė. Dėkojame atlikėjams ir juos paruošusiems mokytojams!

Vasario 24 d. vyko fortepijono metodinės grupės V kl. mokinių ir jų draugų koncertas „Iš Baroko muzikos lobyno…“. Skambėjo J. S. Bacho, K. Ph. E. Bacho, F. A. Boieldieu, T. Albinoni, D. Zipoli, D. Skarlati, J. Pachelbelio ir J. Hässlerio fortepijoniniai kūriniai. Šeškinės pradinės mokyklos šokių kolektyvas „Arcus“ (vad. D. Bagdonienė) supažindino publiką su grakščia renesanso choreografija ir senoviniais kostiumais. Dėkojame koncerto organizatoriams – mokytojams A. Liasienei, B.Jurkonytei, J. Alymovai, T. Alymovai, A. Rakšniui, V. Čojienei, atlikėjams bei juos paruošusiems pedagogams už nuoširdų muzikavimą.

Vasario 21 d. mūsų muzikos mokyklos mokiniai koncertavo tarptautiniame festivalyje „Svajonės sparnai“, kuris vyko Vilniuje esančiame Ukrainos centre! Pasak organizatorių, šis festivalis yra galimybė atkreipti dėmesį į meno ir vaikų kūrybiškumo svarbą karo metais bei parodyti, kaip per vaikų kūrybiškumą stiprinami tarpkultūriniai ryšiai tarp Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos. Koncerte buvo galima išgirsti ne tik mūsų mokinių atliekamą muziką, bet ir ukrainietiškų, lenkiškų dainų, išvysti tautinius lenkų šokius ir modernius ukrainiečių teatrinius – muzikinius pasirodymus. Dėkojame atlikėjams, jų mokytojams ir kolektyvų vadovams už nuoširdų ir profesionalų muzikavimą ir organizatoriams už kvietimą!

Sausio 27 d. Trakų Vokės dvare vyko respublikinio muzikos edukacinio festivalio „Garsų pasauliai – Pasaulio šokių ritmu“ II renginys! Širdingai dėkojame visiems, kartu kūrusiems gražią ir įsimintiną muzikos ir šokio šventę – Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriui, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklai, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklai bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklai. Džiaugiamės mokytojomis, įgyvendinusiomis šį festivalį – V. Pečiukonyte, V. Česaitiene, D. Tareilyte-Juškiene. Renginį vainikavo turininga ekskursija po Trakų Vokės dvaro rūmų menes ir rūsius. Be galo džiaugiamės gyvomis menų, žinių, kultūros patirtimis, o ypač žmogiškąja bendryste.

Algirdo muzikos mokyklos koncerto „Kalėdos per pasaulį“! proga į mūsų mokyklos Didžiąją salę susirinko gausus būrys žiūrovų, tarp kurių mūsų mokyklos koncerto klausėsi ir Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. Koncerto tema – skrydis aplink pasaulį, tad muzikos dėka aplankėme net 18 skirtingų šalių! Jame skambėjo 25 mūsų mokinių ir mokytojų profesionaliai atlikti kūriniai. Buvo galima išgirsti įvairių sudėčių ansamblius, chorus ir orkestrus. Kūrinius palydėjo trumpi pasakojimai apie skirtingų šalių žiemos švenčių tradicijas. Dėkojame visiems už nuostabią šventę!

 

Gruodžio 2 d. III fortepijoninės muzikos festivalyje „Žymių kompozitorių fortepijoninė muzika nuo baroko iki XX a. vidurio“ muzikavo fortepijono metodinės grupės ir chorinio dainavimo – fortepijono dalyko metodinės grupės mokiniai. Pradžioje klausytojams muzikinį sveikinimą padovanojo styginių instrumentų orkestras (vad. M. Jankūnas) kartu su solistu Jonu Kryžanausku (mokyt. V. Česaitienė). Šiemet už ryškiausius pasirodymus mokiniams buvo skiriamos nominacijos. Jų pasirodymus vertino mokytojos V. Kirnaitė, V. Česaitienė ir M. Bidlauskienė. Pabaigoje renginio organizatorės I. Naujikaite ir S. Bulygo pakvietė mokinius sudalyvauti viktorinoje apie žymius kompozitorius.

Šių metų lapkričio 25 d. mokykloje vyko edukacinio projekto-konkurso „Muzikos spalvos“ Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos trečiųjų klasių mokinių muzikinių mįslių koncertas “Kaip pavadinčiau aš?”. Jame išgirdome trisdešimt muzikinių pasirodymų-mįslių, o pavadinimus joms išradingai kūrė solfedžio mokinių kūrybinės grupės.

 

 

 

Lapkričio 23 d. mūsų mokykloje vyko konferencija „Pasidalinkime gerąja patirtimi su bendrojo lavinimo muzikos mokytojais“. Mūsų mokyklos mokytoja I. Račkauskienė pristatė įvairius būdus, kaip galima dirbti su pradedančiais choristais, B. Jurkonytė pateikė augmentuotos realybės programų ir interaktyvių klausimynų pavyzdžių, V. Jakštienė aptarė interaktyvios lentos svarbą ir pateikė pamokos pavyzdį tema „Muzikos instrumentai“, viešnia K. Karnaševičienė pasidalino ritmo mokymo idėjomis, M. Pleitaitė apžvelgė
M. K. Čiurlionį per kūrybiškumo prizmę. Dėkojame organizatoriams, lektoriams ir visiems susirinkusiems paklausyti konferencijos!

Spalio 12 d. 2021-2022 mokslo metų ketvirtokams buvo įteikti IV kl. baigimo pažymėjimai. Jie ne tik atsiėmė pažymėjimus, bet ir muzikavo scenoje! Džiaugiamės puikiais R. Savickio (mokyt. A. Liasienė), S. Zykutės (mokyt. V. Mikuckis),
E. Zykutės (mokyt. E. Juciūtė), A. Filistovič (mokyt.
I. Banevičiūtė, konc. V. Pečiukonytė) ir M. Mažulytės (mokyt.
J. Stumbrienė, konc. J. Suchanovas) pasirodymais!
Linkime neprarasti žingeidumo muzikai ir meilės muzikavimui!

 

Spalio 5 d. šventėme Tarptautinę mokytojų dieną bei sveikinome 2021-2022 mokslo metų laureatus, jų mokytojus ir koncertmeisterius! Koncerto pradžioje skambėjo jaunių choro „Gaida“ (vad. L. Tomkevičienė, konc. Liudmila Šapošnikova) atliekama A. Noviko daina „Kelias į mokyklą“,
o po šios dainos sceną užvaldė mokyklos mokytojai!
S. Vaitkevičiūtė, V. Pečiukonytė, J. Kazakevičiūtė,
M. Pivoriūnaitė, A. Lukaitė, G. Tatlauskaitė, J. Suchanovas,
M. Čepaitė, M. Sereika, I. Daniulis klausytojams padovanojo puikų ir profesionalų koncertą. 

Didžiuojamės savo mokyklos mokiniais ir mokytojais!

 

Spalio 1 d. mūsų mokyklos Didžiojoje salėje pirmą kartą skambėjo muzika, skirta Tarptautinei senjorų dienai! Ir anksčiau bendradarbiavome su senjorų bendruomenėmis, bet dar niekada nerengėme koncerto šiai progai. Kruopščiai atrinkta koncerto programa džiugino svečius, senjorai džiaugėsi puikiu mokinių muzikavimu. Akordeonu pagrojo mūsų mokyklos senjoras S. Strička, dainas dainavo ir svečiai – Naujininkų bočių ansamblis „Tautinės raiškos sambūris“ (vad. L. Pamerneckis) ir Naujamiesčio bočių ansamblis „Vaivora“ (vad. R. Jurgaitienė). Po koncerto senjorai sugužėjo į mokyklos antro aukšto foje, kurioje vaišinosi arbata ir mokyklos kolektyvo keptais gardžiais pyragais. 

Rugsėjo 1-ąją dieną į mūsų mokyklą susirinko gausus mokinių, jų tėvelių ir mokytojų būrys!
Didžiojoje salėje mokiniai ir tėveliai išgirdo mūsų mokyklos mokinių pasirodymus, buvo supažindinti su naudinga informacija, kuri pravers mokantis mūsų mokykloje, o po koncerto visi sugužėjo į klases susitikti su savo naujais mokytojais.

 
 

2022 m. rugpjūčio 14-19 dienomis Varėnos rajono sodyboje „Dzūkijos Perlas“ vyko stovykla „Išbandykime, kad suprastume“. Joje dalyvavo 86 V-VII klasių mokiniai, muzikuojantys mokyklos ansambliuose, choruose ir orkestruose. Kiekviena diena buvo pripildyta įdomių veiklų – mokiniai grojo ir dainavo, mankštinosi, žaidė krepšinį, šoko, mokėsi plaukti, šnekučiavosi, šiltais vakarais žiūrėjo kino filmus po žvaigždėmis. Dėkojame organizatoriams, mokytojams ir mokiniams už puikiai praleistą laiką! Nekantraudami laukiame kitų metų susitikimo stovykloje!